Rekonstrukce

Rekonstrukce koupelny

Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)
rekonstrukce koupelny rekonstrukce koupelny

Koupelna je prostor kde probíhá každodenní očista. Je to prostor, který navštíví i vaše návštěva. Určitě se chcete cítit dobře. Správně navržená koupelna jak esteticky tak i stavebně vám zajistí odborník.

Architekt nebo projektant vám vytvoří projektovou dokumentaci na rekonstrukci koupelny. Během projekčních prací vám představí několik variant, které dopracuje do finále. V návrhu interiéru vám zakreslí zařizovací předměty jako je vana, umyvadlo, zrcadlo, sprchový kout, wc, pračka. K návrhu interiéru běžně dostanete i 3d vizualizace interiéru. Ty vám ukáží vzhled budoucí koupelny.

Koupelna musí být především praktická, ale také i líbivá. Dbejte na to, aby zákoutí koupelny byla dobře čistitelná. V panelových domech jsme často omezeni některými technickými parametry bytového jádra

Samozřejmě před započetím projekčních prací je třeba prostor koupelny zaměřit. Případně připravit prostor pro budoucí koupelnu a na takto vytvořený prostor vytvořit návrh interiéru koupelny.
Vše musí být promyšleno a umístěno tak, aby byly splněny stavební normy a vyhlášky.  
Většina prací lze provádět svépomoci. Někteří však nemají tolik času a proto jsou na trhu služby ve formě rekonstrukce koupelny na klíč. Pokud zvolíte rekonstrukci na klíč rozhodně pečlivě vybírejte stavební firmu. Od firem žádejte ukázky realizací a nechte si předložit kalkulaci včetně termínů, záruk a podmínek.

Rekonstrukce koupelny na klíč trvá přibližně jeden týden.

V návrhu můžete sloučit koupelnu s wc. To je však vhodné pro jednotlivce, než pro rodiny s větším počtem členů. Můžete umístit pračku do koupelny, do technické místnosti nebo do kuchyně. Pokud se však rozhodnete umístit pračku do koupelny, vždy musíte mít promyšleno jak pračku do kouta dostanete. Musíte mít stavební připravenost- přívod a odvod vody. Příslušný prostor před pračkou pro boční plnění.

Elektrické rozvody jsou ve spojení s vodou nebezpečné médium. Proto musíme dodržovat normy a vyhlášky, kde  a za jakých podmínek můžeme mít umístěny zásuvky a elektrická zařízení.  Rozhodně každá koupelna musí být dostatečně osvětlena.  Vhodné je umístit centrální osvětlení doplněné osvětlením u zrcadla. Můžete i doplnit příjemné relaxační osvětlení.  Při rekonstrukci můžete vyměnit stávající vytápění za nové nebo též změnit způsob vytápění.  Vytápět můžete podlahovým vytápěním – otopnou soustavou nebo elektricky. Totéž lze mít i v podobě žebříčku s kombinovanou armaturou. Díky tomu můžete v letním období vyhřívat koupelnu žebříčkem přes elektriku. Větrání koupelny lze provést jako přirozené přes otevření okna a nebo nucené díky ventilátoru. Jednotlivé rozvody při rekonstrukci posoudí projektant. Rozvody vyměnte kompletně všechny a nahradit části novými.
Často se rozhodujete zda zvolit vanu nebo sprchový kout? Rozhodněte se na základě velikosti koupelny co vám nabízí. Na trhu naleznete různé velikosti van. Nejmenší vana o rozměrech 150x60cm již nemusí přinášet takový komfort. Proto je vhodnější zvolit sprchový kout.

Pro jaké rekonstrukce budete potřebovat stavební povolení.

Jednoduchá změna dispozice podléhá ohlášení stavby. Stačí vám základní zakreslení změn v půdorysy rekonstrukce. Při zásahu do nosných stěn, zásadně měníte vzhled domu – výměna oken nebo zásadně měníte dispozice je již nutné stavební povolení. Vždy se však zeptejte na stavebním úřadě před započetím stavebních prací. Všechny tyto záležitosti vám může zařídit projektant nebo stavební firma při rekonstrukci koupelny na klíč.

Číst 17422 krát

Související položky (podle značky)

 • Rekonstrukce bytu

  Byt je něco kam se každý den vracíme a chceme si zde odpočinout, nabrat síly. Někdy máme pocit, že naše vlastní prostředí je horší než naše pracoviště. A tak se z našeho bytu stane spíš místo k přespání. Abychom byli spokojeni ve svém musíme provést větší či menší změnu v bytě neboli rekonstrukci bytu. Mezi nejčastější rekonstrukce v interiéru patří rekonstrukce bytového jádra, rekonstrukce koupelny někdy však jde o rekonstrukci celého bytu včetně kuchyňské linky.

 • Rekonstrukce podkroví

  V rodinných domech nebo v bytových domech jsou nevyužité půdní prostory.  Podkroví je často využíváno jen jako skladové prostory nebo nejsou využívány vůbec. Časem však přijde někdo, kdo chce tento podkrovní prostor přestavět na byt nebo rozšířit stávající byt do podkroví.

 • Rekonstrukce kuchyně

  Mezi časté rekonstrukce patří přestavba kuchyně.  Buď již dosluhuje, nevyhovuje moderním trendům nebo má řadu technických problémů. Ještě než se pustíme do rekonstrukce kuchyně musíme si uvědomit, že během přestavby nebudeme mít kde vařit apod.

 • Rekonstrukce bytového jádra

  V panelovém bytě bydlí nemalý počet našich obyvatel. Díky revitalizačním programům dochází k odstranění konstrukčních závad, realizace nové fasády, zasklení lodžií. To vše vede ke zvýšení komfortu a kvality bydlení v panelovém domě. O vnitřní prostředí se však musí postarat sám majitel bytu. Bytová jádra v panelovém bytě jsou často již nevyhovující jak z hlediska živostnosti tak i nevyhovuje současným životním trendům. Často je však nevyhovující celá dispozice a s rekonstrukcí bytového jádra je spojena rekonstrukce celého bytu nebo i rekonstrukce kuchyně v panelovém domě.

 • Rekonstrukce bytového a rodinného domu

  Domov  je to, kam se vždy vracíme. Někdy máme však pocit, že náš domov není to správné místo, kde se cítíme dobře a nabereme zde nové síly.  Abychom získali domov s příjemnou atmosférou musíme provést určité změny v interiéru nebo se přestěhovat. Mnohdy však přesunem bydliště nic nevyřešíte. Atmosféru v interiéru ovlivňují především stěny, barvy, materiály, nábytek, ale také stavební poruchy.

O CHCI PROJEKT DOMU.cz

Chci projekt domu.cz je jediný poptávkový server orientovaný na realizaci. Zaměřujeme se na všechny poptávky, které jakkoliv souvisí s realizací domu. Od poptávek projektů, materiálů, stavebních firem až po reality.

Login Form

KONTAKT NA NÁS